Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o Krvavé Mary z Wikipedie

 Krvavá Mary (v anglickém jazyce Bloody Mary) je duch či čarodějnice, především však jedna z legend západního světa. Říká se, že je vidět v zrcadle, pokud dotyčný stojící před zrcadlem v temné místnosti třikrát či více zopakuje její jméno.

Na světě je spousta lidí, která se jí snaží spatřit tím, že jí přivolá. Dle některých legend je k takovému rituálu ale potřeba mít zrcadlo, tmavou místnost a opakovat zaříkávadlo. K těm patří například třikrát či vícekrát zopakovat Bloody Mary, Věřím v Mary Worth, Bloody Mary mám tvé dítě, nebo modlitba Otčenáš odříkaná pozpátku. Říká se, že jí člověk může vyvolávat jen v určitý den. Jiná legenda vypráví, že jí lze přivolat i u zrcadla, na které se kapou kapičky vody s nožem v ruce. Některé legendy hovoří o tom, že lidé vyvolávali Bloody Mary, i když o to u zrcadla zrovna neusilovali.

Nikdo neví, zda-li žila, nebo je to opravdu jen legenda, ale přesto se o ní vypráví na 50 různých příběhů. Lidé jí vymysleli mnoho jmen či přezdívek, ke kterým patří Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington, nebo třeba Mary Jane. Některé legendy dokonce tvrdí, že se jedná o Pannu Marii.

Někteří lidé pak tvrdí, že je to čarodějnice, jiní jí zase uvádějí ve spojitost se Satanem jako jeho dceru či nevěstu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bloody

(mike, 21. 7. 2011 14:31)

nejcasteji se zjevuje v patek 13 byt vami tak to nezkousim jeto riskantni slysel sem ze vroku 2000 to ceska skousela astalose byla mrtva

krvava mary

(eliska navratilova, 23. 6. 2011 6:23)

ja osobne na duchy verim !!! jednoho jsme s kamoskou kiki vyvolali.byl to des.vyvolavali jsme krvavou mary a to tak ze jsme stali pred zrcadlem a trikrat opakovali bloody mary !!!! a dost se nam to vymstilo.kamaradka se z toho psichicky zhroutila a ja sem na tom taky nebyla zrona nejlip !!!!!!!! mala rada:nikdy nevyvolavejte duchy diky eli

Verim

(paja, 17. 6. 2011 13:11)

to jsem zase ja ja jsem to tedka zkusila na pude jeste jednou a byla tam. ja bych ani tu krvavou Mary ani nepoznala kdyby mi o ni neco kamoska nerekla ale kamoska mi rikala zr kdyz ji privolam tak bud budu mit nuz v srdci,rozsklably oblicej nebo bez ruky ale nic se mi nastesti nestalo.

ritual

(tempek, 10. 6. 2011 20:13)

jo to strasne divne jak ji vydis a hlavne na halowen

Bloody Mary

(Kikča, 28. 3. 2011 13:09)

Aojky, tak o tomto když si povýdám s kami, tak mám hudí kůží, ale děcka říkají že je to nesmysl, a že na to nevěří, ale já an to věřím, je to celkem dost hustý... Jak vydím tak se k tomu rači nevyjadřujete... ;))

Re: Bloody Mary

(míša, 13. 5. 2011 19:03)

ty kráso kdyt tam je hodne neco strasidelknyho

bloody Mary

(sára, 6. 5. 2011 19:45)

ooooo pane bože to bylo hrozný jak se mi oběvila před zrcadlem a hlavně v temný místnosti!

krvava mary

(Lucinka, 29. 3. 2011 21:15)

cauky podle me je to nejvetsi blbost .. NEZLOBTE SE ALE UZ SEM TO ZKOUSELA KOLIKRAT A PORAD NIC ... :)) jsou to zase jen samé vymysli !!!

Re: krvava mary

(martin, 27. 4. 2011 20:46)

tak to opakuj a přitom nadavej a uvidíš

Re: Re: krvava mary

(mirka, 29. 4. 2011 12:48)

hela a jak ji mam privolat porad mi


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7